Trendy w kuchni

aranżcja kuchni

Trendy w aranżacji kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które jest sercem domu, tam właśnie jadane są posiłki oraz spędza się czas w gronie rodziny. Miejsce to jest bardzo trudne do zaaranżowania, ponieważ musi być ono funkcjonalne, stylowe i przytulne. Nowoczesny projekt zajmuje wiele czasu. W postępowym domu kuchnia planowana jest jako centralne pomieszczenie zintegrowane z pozostałą częścią mieszkania. Aranżacje kuchni często zaczynają się już od rozważenia nad otwartą bądź zamkniętą przestrzenią. W ostatnim czasie modne stały się aneksy kuchenne, czyli otwarta kuchnia połączona z salonem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu powiększa się optycznie powierzchnia oraz jest to świetne rozwiązanie w przypadku spotkań towarzyskich i rodzinnych. W bieżącym roku bestsellerowe są kuchnie tworzone na wzór industrializmu. Jest to styl inspirowany przemysłem i rozwiązaniami z nim związanymi. Charakterystyczne dla tego typu kuchni są duże, surowe przestrzenie, wykończenia z cegły i betonu. Wyeksponowane są rury, lampy typu reflektor, wieszane są grupowo w  jednym skupisku. W aranżacji kuchni dominują unikalne materiały takie jak np. metal.

Czy tylko dekoracje?

Służy on nie tylko jako element dekoracji, ale również stosowany jest do frontów kuchennych i blatów. Ważnym i często wykonywanym trendem jest tworzenie ciemnych kuchni o kolorystyce szarej, czarnej. Nadają one charakteru i elegancji. Bardzo często widoczne jest połączenie ciemnych barw z bielą, która jest dobrą bazą dla aranżacji. Bardzo chodliwym materiałem do wykonania kuchni jest również drewno. Wiele osób planujących aranżację stawia na produkty całkowicie naturalne. Cała powierzchnia kuchni wykonana jest z drewna- fronty, półki i blaty.

Zazwyczaj do wyposażenia używany jest dąb i sosna. Jest to materiał trwały, idealnie nadający się do produkcji mebli. Przy aranżacji kuchni unikać się powinno zbyt dużej ilości kolorów, meble powinny składać się z dwóch barw. Ważny jest rodzaj oświetlenia, ilość lamp na daną powierzchnię. Warto zadbać o to, aby rozsądnie wybrać meble, ustawić je oraz sporządzić plan rozstawienia pomieszczenia.