Sprostowanie do wywiadu w "Vanity Fair"

Oświadczenie Aleksandra Kwaśniewskiego ws . wywiadu dla Vanity Fair

Clinton, Schroeder i Kwaśniewski w Jałcie

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego ws. Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski Gościem Specjalnym Konferencji Przeglądowej OBWE

Spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksander Kwasniewski wziął udział w VIII Kongresie Europejskiej Federacji Organizacji Młodzieży Socjalistycznej ECOSY.

Oświadczenie Aleksandra Kwasniewskiego w sprawie informacji tygodnika internetowego „Wprost”

Aleksander Kwaśniewski na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie

Aleksander Kwaśniewski laureatem nagrody amerykanskiej fundacji

Aleksander Kwaśniewski

Aktualności


01.10.2007 15:03:45 - Dodane przez: admin

W dniu 1 października 2007 r. Aleksander Kwaśniewski przeprowadził rozmowę telefoniczną z Panią Julią Tymoszenko, gratulując jej partii osiągnięcia bardzo dobrego wyniku wyborczego, na co wskazują wszystkie sondaże i wstępne, nieoficjalne jeszcze wyniki. Wskazał jednocześnie na szczególną odpowiedzialność zwycięzcy każdych wyborów do stworzenia stabilnej, trwałej i solidnej większości parlamentarnej. Podkreślił, że stojące przed Ukrainą wyzwania wymagają od wszystkich sił politycznych maksimum dobrej woli i chęci porozumienia, dla dobra wszystkich jej obywateli.

Julia Tymoszenko podziękowała Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za gratulacje, zainteresowanie sytuacją na Ukrainie oraz dotychczasowe wysiłki na rzecz rozwoju jej relacji z Unią Europejską. Podkreśliła, że niezależnie od ostatecznego wyniku wyborów będzie starała się dążyć do utworzenia na Ukrainie stabilnego rządu, który podoła zadaniom i wyzwaniom związanym z dalszym reformowaniem ukraińskiego państwa.