Advertisement
Strona główna arrow O nas arrow Stanowiska i oświadczenia
Stanowiska i oświadczenia
Deklaracja LiD z okazji 10. rocznicy uchwalenia Konstytucji RP
Przyjęta w 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe i potwierdzona w ogólnonarodowym referendum Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej dobrze służy Ojczyźnie i jej obywatelom.
więcej
DEKLARACJA trzech partii w sprawie miejsca i roli Polski w Unii Europejskiej
więcej
Oświadczenie Lewicy i Demokratów w sprawie sytuacji w służbie zdrowia
Porozumienie Lewica i Demokraci jest głęboko zaniepokojone kryzysową sytuacją, w jakiej znalazło się kilkadziesiąt najbardziej zadłużonych szpitali publicznych po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ze stycznia br., który uznał, że przepisy Kodeksu postępowania cywilnego chroniące szpitale przez wierzycielami są niezgodne z Konstytucją. Większość z tych szpitali pełni kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców w kilku województwach.
więcej
Rezolucja Lewicy i Demokratów w sprawie tarczy antyrakietowej
Porozumienie Lewica i Demokraci z niepokojem obserwuje rozwój sytuacji, związanej z ewentualnym ulokowaniem w Polsce amerykańskich instalacji antyrakietowych.
więcej
Deklaracja SLD, SdPl, UP i PD w sprawie wyborów samorządowych 2006
Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska, Unia Pracy i Partia Demokratyczna-demokraci pl. deklarują intencję wspólnego startu w zbliżających się wyborach samorządowych. Powołujemy zespół , którego zadaniem jest przygotowanie porozumienia wyborczego, obejmującego maksymalną liczbę okręgów wyborczych. Jest kilka przesłanek, które legły u podstaw tej deklaracji.
więcej